Virüs haftasonu mu kendini mesai de hissediyor?

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
İYİ Parti Çorum İl Başkanı Bekir Özsaçmacı, "Yasaklamaları getiriyoruz. Haftasonu yasak getiriyoruz. Hafta içi yasak yok. Yani virüs haftasonu mu kendini mesaide hissediyor. Yoksa virüs saat dokuzdan sonra mı kendisini mesai de hissediyor. Burda bir karmaşalık, bilimsel bir yanılma görüyoruz" dedi.

Yaşanan süre zarfında kuralların, genelgelerin birbirine girdiğini belirten başkan Özsaçmacı, hafta sonu yasaklarını değerlendirdi. Başkan  Özsaçmacı, "virüs kendisini hafta sonu mesaide mi hissediyor" dedi. Özsaçmacı şöyle konuştu:
"Yasaklamaları getiriyoruz. Hafta sonu yasak getiriyoruz. Hafta içi yasak yok. Yani virüs hafta sonu mu kendini mesaide hissediyor. Yoksa virüs saat dokuzdan sonra mı kendisini mesai de hissediyor. Burada bir karmaşalık, bilimsel bir yanılma görüyoruz. Yani şu olabilirdi. Bilim kurulunun önermiş olduğu bilgiler doğrultusunda, vermiş olduğu direktifler doğrultusunda burda çözüm üretilebilirdi. 1 Temmuz’dan sonra gevşemenin olacağı bütün, yasakların tamamıyla kalkacağı söylenmekle birlikte ama bu süre zarfında görmüş olduğumuz müzik sektörü, sanat camiasının oldukça çok sıkıntı yaşadığı, buna rağmen de saat 24 sınırlaması getirilmesi ve sayın cumhurbaşkanının da müzisyenler ve sanat camiasına yönelik "kimsenin kimseyi rahatsız etme hakkı yok". demesini de buradan eleştiriyorum. Sanatçılar bir toplumun aynasıdır. Müzik aynı zamanda insanın ruhunu, toplumsal ilişkilerin daha sıkı bir araya getirmesini sağlayan en önemli insanı duygularımızın tatmini ile alakalı bir durumdur. buna bu şekilde yaklaşılırsa daha iyi sonuçlar alınacağı kanaatindeyim."

 

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir