1. Haberler
  2. Yaşam
  3. Dr. Ömer Bircan Kimdir?

Dr. Ömer Bircan Kimdir?

Dr. Ömer Bircan Kimdir
Dr. Ömer Bircan Kimdir
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Dr. Ömer Bircan, Üreme Sağlığı ve Cinsel Fonksiyon Bozuklukları Rejeneratif Tıp Hekimi.

 

Dr. Ömer Bircan, 1981 Yılında Kayseri’de dünyaya gelmiştir. 2007 yılında Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesinden mezun olmuştur. Aynı yıl başladığı zorunlu hizmet görevini 2009 yılında tamamlamıştır.

 

Rejeneratif uygulamalar yapan bir klinikte yardımcı doktor olarak iki yıl çalıştıktan sonra bu alanda daha fazla bilgi beceri edinebilmek amacıyla 2011 yılında Amerika’ya gitmiş, Newyork ve Utah’ta rejeneratif uygulamalarla ilgili eğitim veren iki farklı akademiden eğitim almıştır.

Rejeneratif Tıp Nedir?

Vücudumuzdaki tüm dokular, eskiyen-yıpranan ve hasarlanan tüm hücre ve yapılarını yeniden oluşturma potansiyeline sahiptir. Bazı hücrelerin bu potansiyelleri daha fazlayken,bazı hücrelerin kendilerini yenileyemez olarak tanımlanacak kadar düşüktür. Olumsuz dış koşullarla bu potansiyel normalin çok daha altına gerileyebilir. Dokuda biriken metabolitler, ROS-serbest radikaller, uygunsuz ph ve sıcaklık, esansiyel vitamin mineral ve aa eksiklikleri, yetersiz oksijenizasyon dokuların rejenerasyon kabiliyetlerini azaltır.

 

Rejeneratif tıp öncelikle hedef dokudaki bu olumsuz etkenleri ortadan kaldırıp yetersizlikleri takviye ederek hücrelerin normal replikasyon kabiliyetlerini kazandırır. Takibinde çeşitli enerji ve farmasotik uyaranlarla hücrelerin bölünebilme kabiliyetlerini azami düzeylere gelmesini sağlar.

 

Üreme Sağlığı (infertilite) ve Cinsel Fonksiyon Bozukluklarında (erektil disfonksiyon) Rejeneratif Tıp uygulamaları (Lazer, radyofrekans, elektromagnetik, ultrasonik, infrared enerjiler, Mezoterapiler, Stromal Vascüler Fraction – Stemcell, PRP uygulamaları ve bu uygulamaların Reproductive System etkileri) üzerine kapsamlı bir eğitimden sonra bu alanda tedavilerine devam etmiştir. Bu alanda gerçekleşen güncel yurtiçi ve yurtdışı eğitim ve seminer programlarına devam etmektedir. International Society Sexual Medicine üyesidir.

 

Takip eden yıllarda Erektil Disfonksiyon tedavisinde Rejeneratif uygulamalarla çok etkili sonuçlar alsada, bu bozukluğun tedavisinde psikojenik faktörlerin de önemini fark etmiş, bu yönde de çok etkili destek sağlayan Akupunktur, Hipnoterapi ve Biorezonans uygulamaları üzerine eğitimler alarak bu uygulamaları da tedavi protokollerine dahil etmiştir.

Üreme Sağlığı ve Fonksiyon Bozuklukları

Sertleşme Sorunu (Erektil Disfonksiyon) Nedir?


Sertleşme Sorunu
(Erektil Disfonksiyon), cinsel birliktelik sırasında sertleşmenin olmaması ve sürdürülebilir olmamasıdır. Sertleşme sorunu tedavisi ile bu sorun ortadan kalkmaktadır. Sertleşme Sorunu erkek cinsel organı olan peniste cinsel birleşmenin başlaması ve devam etmesi için gereken veya istenilen derecede sertlik oluşturulamaması durumudur. Halk arasında iktidarsız veya ereksiyon bozukluğu olarak da ifade edilen penisin sertleşme sorunu, tıpta erektil disfonksiyon olarak adlandırılır.

 

Erken Boşalma (Prematüre Ejakülasyon) Nedir?


Erken Boşalma
(Prematüre Ejakülasyon), erkeğin cinsel birliktelik esnasında kısa sürede orgazm olarak boşalmanın, erkeğin kendisine ve ya eşine göre istenenden daha kısa sürede gerçekleşmesi durumudur.

 

Çiftler arasında erken boşalma ile ilgili bilimsel anket çalışmalarında 3 dakikadan daha kısa sürede görülen boşama (ejakulasyon) durumu genel itibari ile yeterli görülmediği için, cinsel birliktelik sırasında penisin vajene penetrasyonunun başlamasından itibaren 3 dakikadan daha kısa sürede erkeğin orgazm olması ve boşalmasının gerçekleşmesi durumu da erken boşalma olarak tabir edilebilir.

Cinsel Fonksiyon Bozuklukları Tedavileri

Şok Dalga Nedir?

 

ESWT Tedavisi (Şok Dalga Tedavisi) ismini Extracorporeal Shock Wave Therapy kelimelerinin baş harflerinden alır. Extracorporeal, bu uygulamanın vücut dışından yapıldığını belirtir. Vücut içinden yapılan şok dalga uygulamaları da vardır. Intravascular lithotripsy gibi.

 

Kliniğimizde ayrıca; PRPpShot Tedavisi, Penil Kök Hücre Tedavisi (Stem Cell), Testosteron Hormon Replasman Tedavisi, Penil Rejeneratif Tedaviler, Akupunktur Psikoterapi tedavi yöntemleri uygulanmaktadır.

 

Yaşantımızın her alanında sağlıklı günlerimiz olsun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir