1. Haberler
  2. Sağlık
  3. BMS Türkiye, 8. Global Hasta Haftası’nı değer yaratan birçok etkinlikle geride bıraktı

BMS Türkiye, 8. Global Hasta Haftası’nı değer yaratan birçok etkinlikle geride bıraktı

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bristol Myers Squibb (BMS) Türkiye, bu yıl 8’incisi düzenlenen BMS Global Hasta Haftası’nda kanser hastalarının verdikleri mücadeleye dikkat çekmek amacıyla değer yaratan birçok etkinlik düzenledi. 

 

BMS Türkiye’nin hafta kapsamında çalışanlarına yönelik olarak düzenlediği seminerlerde alanında uzman isimlerle kanser ve kan bağışı gibi birçok önemli konuya değinilirken, Kanser Savaşçıları Derneği’nin, Kızılay’ın desteği ile hayata geçirdiği “Damardan Kahraman” kan bağışı etkinliğiyle kanser hastalarının kan nakli ihtiyacına dikkat çekildi. Ayrıca düzenlenen heykel atölyesinde BMS Türkiye ekibi bir araya gelerek hastalara umut ışığı olma misyonlarını hazırladıkları mumluklara yansıttı.

 

Yenilikçi ilaçları keşfetmeyi, geliştirmeyi ve sunmayı misyon edinen, bilimsel gelişmelere öncülük ederek lider biyofarma şirketi olma hedefiyle çalışmalarını sürdüren BMS Türkiye, kanser gibi ciddi hastalıklarla mücadele eden hastalara umut ışığı olmak amacıyla değer yaratan etkinlikler düzenlemeye devam ediyor. Her sene eylül ayında kanser hastalarının verdikleri mücadeleye dikkat çekmek ve BMS çalışanlarının kanser hastalarının yanlarında olduklarını hissetmeleri amacıyla düzenlenen Global Hasta Haftası’nın 8’incisi, bu yıl 19-27 Eylül tarihleri arasında gerçekleştirildi. 

 

Global Hasta Haftası’nı bu yıl da ilham veren etkinliklerle tamamlamanın gururunu yaşadıklarını ifade eden BMS Türkiye Genel Müdürü Ece Kaşıkcı; “8 yıldır her eylül ayının bir haftasını çok değerli bir amaçla kutluyoruz. Bu hafta vesilesiyle kanser gibi zorlu hastalıklara karşı verdikleri mücadelede yalnız olmadıklarını hastalara; çok büyük ve değerli bir işin parçası olduğumuzu da kendimize hatırlatıyoruz. Çalışmalarımıza devam ederken en büyük motivasyonumuz zorlu hastalıklarla mücadele eden hastalara umut ışığı olmak. Global Hasta Haftası da bize bu motivasyonu en iyi şekilde hissettiren bir etkinlik. Bu özel hafta kapsamında pek çok değerli etkinliği hayata geçirirken, parçası olduğumuz işin ne kadar büyük ve anlamlı olduğunu bir kez daha anladık. BMS Türkiye ekibi olarak bu bilinçle, hastaların yaşamlarına güç katmak ve hayatlarına olumlu yönde dokunabilmek için içimizdeki tutkuyu kaybetmeden çalışmaya devam edeceğiz” dedi. 

 

BMS Türkiye ekibi, kan nakline ihtiyaç duyan hastalar için kan bağışı yaptı

Global Hasta Haftası kapsamında İç Hastalıkları ve Hematoloji Uzmanı Prof. Dr. Mustafa Çetiner’in katılımıyla kanın ve düzenli kan bağışının önemine yönelik BMS çalışanlarına özel bir seminer düzenlendi. Seminerin ardından BMS Türkiye çalışanları, Kanser Savaşçıları Derneği’nin Kızılay’ın desteğiyle hayata geçirdiği “Damardan Kahraman” projesi kapsamında ofislerinin önüne konumlanan kan bağışı aracında kan nakline ihtiyaç duyan hastalar için kan bağışında bulundu. Çevre ofislerin de katılımıyla geniş kitleye ulaşan kan bağışı etkinliğinin sonunda önemli sayıda kan bağışı toplandı.

 

BMS Türkiye çalışanları, hastalıklara bir de hasta perspektifinden baktı

Kanserle Dans Derneği Genel Sekreteri Esra Çokçetin ve Talasemi Federasyonu Başkanı Mustafa Dolu’nun katılımlarıyla BMS Türkiye çalışanlarına yönelik özel seminerler düzenlendi. Esra Çokçetin, “Kanser Tedavisinde Hasta Beklentileri” başlığı altında kanser hastalarının beklentilerini; Mustafa Dolu ise “Farklı Yönleriyle Talasemiye Bakış” başlığı altında talasemi hastalığını anlattı. BMS çalışanları seminerler sayesinde kanser ve talasemi hastalıklarını hasta perspektifinden de görme şansı yakaladı.    

 

Hastalara umut ışığı olma misyonu sanatla birleşti

BMS Türkiye çalışanları, haftanın en renkli ve ilham verici etkinliği olan sanat atölyesinde bir araya gelerek hastalara umut ışığı olma misyonlarını yansıtmak adına kilden mumluklar hazırladılar. Bunun yanı sıra; BMS çalışanlarına atölyede eğitim veren sanatçının imzasını taşıyan büyük bir heykel de şirketin ofisinde sergilenmeye başlandı.  

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir