1. Haberler
  2. Ekonomi
  3. Zihin gelişimine katkı sunan Misto Game’e yoğun ilgi

Zihin gelişimine katkı sunan Misto Game’e yoğun ilgi

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Muratbey’in, Yıldız Teknik Üniversitesi Yıldız Teknopark iş birliği ile geliştirdiği Misto Game, başta çocuklar olmak üzere oyun severlerin ilgisini çekmeye devam ediyor. Çocukların zihin gelişimlerine katkı sunmayı amaçlayan Misto Game, bu zamana kadar yaklaşık 112 bin kez indirildi. 

 

Muratbey’in, Yıldız Teknik Üniversitesi Yıldız Teknopark iş birliği ile geliştirdiği Misto Game, başta çocuklar olmak üzere tüm yaştan oyuncuların ilgisiyle karşılaşıyor. Misto Game, bu zamana kadar Google Play’den yaklaşık 70 bin kez; App Store’dan ise 42 bin kez indirildi.

Misto Game; oyuncuların hatırlama, düşünme, hayal kurma, bilgiyi kodlama, depolama, öğrenme, dikkat, geri çağırma gibi zihinsel strateji becerilerini kendine özgü bir şekilde uygulama içerisinde geliştiren eğitsel bir oyun. Misto Game; çocukların problem çözme, yaratıcılık, analitik düşünme becerilerinin gelişimine katkı sunan bir senaryo ile ön plana çıkıyor.

Çocuklar için tek parmakla oynama özelliği

 

Alanında uzman akademisyenler tarafından hazırlanan Misto Game; yetişkinler tarafından da severek oynanıyor. App Store ve Google Play'den ücretsiz indirilebilen oyunda sevimli canavar Misto, labirentteki platformlar üzerinde yürüyerek ve engelleri aşarak tüm peynirleri yiyor. Misto, peynir yemeyi tamamladığında çıkış kapısını açarak bir sonraki bölüme geçiş yapıyor. Misto Game, tek parmakla oynama özelliği ile her an rahatlıkla oynanabiliyor. Ekranın herhangi bir yerine dokunularak Misto'nun platformlar arasında geçişi sağlanabiliyor. Tüm iOS ve Android cihazlarda oynanabilen oyunun görüntü kalitesi ve sesleri cihazların ayarlarına uygun olarak otomatik gerçekleşiyor.

 

Gün ışığı vitamini Misto’da
 

Muratbey, çocuk ya da yetişkin herkesin bir yandan Misto Game ile keyifli zaman geçirmesini sağlarken, bir yandan da çocukların peyniri severek yemeleri için besleyici ve lezzetli doğal bir peynir çeşidi olarak Muratbey Misto’yu tüketicilerle buluşturuyor. Muratbey’in en sevilen ürünlerinden olan ve dünyanın D vitamini ile zenginleştirilmiş ilk şekil şekil peyniri Muratbey Misto; eğlenceli, besleyici ve lezzetli doğal bir peynir çeşidi olarak büyük bir beğeniyle tüketiliyor. D vitaminiyle bağışıklığın korunmasında da etkili bir destek sunan Misto, çocukları hastalıklardan uzak tutmaya yardımcı oluyor. 100 gramı günlük D vitamini ihtiyacının yüzde 33’ünü karşılayan Muratbey Misto, ABD gıda yönetmeliği FDA’ya göre “Mükemmel D vitamini kaynağı” olarak tanımlanıyor. Misto peynirin sadece 100 gramında 650 mg kalsiyum, 16,5 gram protein ve 5 mcg D vitamini bulunuyor. Bu miktar, çocukların günlük D vitamini ihtiyacının üçte birine denk geliyor. Keyifli bir atıştırmalık olarak tüketilen Misto; dinozor, yunus, penguen, kedi, ördek ve tavşan figürleriyle çocukların hayallerine de ilham kaynağı oluyor.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir