1. Haberler
  2. Gündem
  3. Yine ihmal, yine umursamazlık, yine geç kalınmışlık

Yine ihmal, yine umursamazlık, yine geç kalınmışlık

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İYİ Parti Çanakkale İl Başkanı  Selahattin Yıldızlar,"Marmara Denizinde müsilaj kabusu devam ediyor. Hükümet yine bu konuda da geç adımlar attı. Denizimiz adeta ölüyor" dedi.
 

 

Marmara Denizi aylardır müsilaj sorunuyla baş etmeye çalışıyor. Konuya ilişkin Tabipler Odasından da on maddelik acil eylem planı açıklandı. Zamanında tedbir alınmamasını eleştiren İYİ Parti Çanakkale il başkanı Selahattin Yıldızlar ise çözüm için işin uzmanlarına bu konunun teslim edilmesi gerektiğini savundu.
 

Başkan Yıldızlar, "Marmara Denizinde müsilaj kabusu devam ediyor. Hükümet yine bu konuda da geç adımlar attı. Denizimiz adeta ölüyor. Geç müdahale, umursamazlık, görmezden gelmenin sonuçları ne yazık ki yine doğaya ve vatandaşlarımıza mal oluyor. Zamanında alınmayan tedbirler sonucu bu tehlike daha da arttı. Geçmişte yıllardır yapılan yanlışların sonucunda olan şey ortada. Kirli sanayi atıkları yıllarca bu denize döküldü, hiç kimse sesini çıkarmadı. Sırf zenginler daha zengin olsun diye bu doğa katliamına sessiz kalındı. Yeterli arıtma tesisleri yapılmadı. Müsilaj bunların sonucunda ortaya çıktı. Daha sonrasındaysa kendiliğinden geçmesi beklendi. Ve sonuç ortada. Şimdi ise baş edilemez bir hal aldı. Hükümet her şeyde olduğu gibi bunda a geç kaldı. Sahil kentinde vatandaşlarımız denize yaklaşamıyor, balık tüketilmiyor. Deniz içerisindeki yaşamda olumsuz şekilde etkileniyor bu durumdan. Artık bu konu uzmanlara teslim edilmeli. Gerçekler halka da anlatılmalı. Uzman ekipler gerekli incelemeleri yaparak acil bir çözüm bulunmalı. Asıl gerçek saklansın diye halen yeterince işlem yapılmıyor. Denizlerimiz de öldürülüyor" dedi.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir