1. Haberler
  2. Teknoloji
  3. The Frame, Renk Doğruluğunda Pantone® Onaylı  İlk ArtfulColor Sertifikasını Aldı

The Frame, Renk Doğruluğunda Pantone® Onaylı  İlk ArtfulColor Sertifikasını Aldı

featured
the-frame-renk-dogrulugunda-pantone-onayli-ilk-artfulcolor-sertifikasini-aldi.jpg
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Samsung The Frame’in sanat eserlerinin daha iyi görüntülenmesini sağlamak için bulunduğu odanın aydınlatma şartlarına göre uyarlanabilen renk teknolojisi sunarak renk doğruluğunu yeniden üretme teknolojisi, uluslararası renk standartları kuruluşu Pantone tarafından tescillendi.

Samsung Electronics, 2024 model The Frame TV’nin renk standartları konusunda dünyaca kabul görmüş otorite Pantone’de“Pantone Validated ArtfulColor” sertifikası aldığını duyurdu. Bu sertifika, standart aydınlatma koşullarında insan gözüyle neredeyse ayırt edilemeyen doğal renkleri sunma konusunda hassas Pantone standartlarını karşılayan bir renk üretimi yeteneğine sahip The Frame’in gelişmiş ve uyarlanabilir renk üretme teknolojisine dikkat çekiyor.

Tüketicilerin The Frame’den daha fazlasını beklediğini belirten Samsung Electronics Görsel Ekran İş Biriminden Sorumlu Başkan Yardımcısı Yongjae Kim, sertifikayla ilgili olarak, “Amacımız her zaman mümkün olan en iyi müşteri deneyimini sunmak. The Frame söz konusu olduğunda, bu hedefimizi kullanıcılara sanatı gerçeğe uygun şekilde yansıtan bir ekranla gerçekleştiriyoruz. Pantone Validated ArtfulColor sertifikasıyla bu konuda başarılı olduğumuzu gösterdik. Görüntüleme deneyimini daha da optimize edecek çalışmalarımızı sürdüreceğiz” dedi.

Pantone Validated ArtfulColor, CIE standardı aydınlatma olan D65 altında ekranların bir dizi fiziksel Pantone Renk kartını ve Pantone SkinTone renk kartını aslına uygun şekilde uyarlayıp uyarlamadığını değerlendiriyor. Bu işlemde, Batı ve Kuzey Avrupa’daki ortalama gün ışığına eşdeğer veya daha düşük aydınlatma seviyeleri kullanılıyor. The Frame, dünyada bu zorlu doğrulamayı karşılayan ilk TV oldu. Sertifika, Samsung’un 2022’de tüm QLED TV’lerde daha önce Pantone Onaylı statüsüyle ispatlanan renk doğruluğu konusundaki liderliğini daha da güçlendiriyor.

Pantone Ürün ve Lisanslama Kıdemli Küresel Direktörü Iain Pike, konuyla ilgili şunları söyledi: “Samsung’un The Frame ürününü standart ortam aydınlatmasında değerlendirdikten sonra, ekrandaki Pantone renk üretiminin yüksek kalitesinden çok memnun kaldık. Burada elde edilen sonuçlar, The Frame’i dünyanın ilk Pantone Validated ArtfulColor unvanını kazanan televizyonu yaptı. Değerlendirme sürecinde teknik ekibimiz tarafından gözlemlendiği üzere, fiziksel renk kartelalarına kıyasla, görüntülenen renklerin ve cilt tonlarının gerçeğe yakın kalitesini görsel olarak da teyit ettik. Test ettiğimiz Samsung The Frame, gerçekten benzersiz ve katma değerli yeteneklere sahip.”

The Frame’de yer alan Sanat Modu, sanat eserlerini ve fotoğrafları, ev veya galeri gibi standart aydınlatma koşullarında gerçeğe yakın renklerle sergilemek için özel olarak tasarlandı. The Frame, görüntüyü ortamın aydınlatma koşullarına göre optimize etmek için parlaklığı ve tonları akıllıca ayarlayarak izleyicilere sürükleyici ve içeriğin doğal haline uygun bir sanatsal deneyim sunuyor.

Samsung’un en yeni QLED ekran teknolojileriyle donatılan The Frame, Pantone SkinTone renklerinin eksiksiz gamını ve Pantone Matching System (PMS) içinde yer alan 2.390 rengin tüm geniş spektrumunu hassas bir şekilde sunabildiği için, daha önce Pantone Validated ve SkinTone Validated onaylarını almıştı. Bunların yanında, parlama ve yansımaları önemli ölçüde azaltan Mat Ekrana sahip The Frame, Samsung Sanat Galerisi üzerinden, yaklaşık 2.300 sanat eserinden oluşan kapsamlı bir koleksiyon sunuyor.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir