NTT DATA Business Solutions Türkiye’nin Nearshoring Hizmetlerinden Sorumlu Direktörü Ayşegül Güler oldu

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Global yetkinliklerini ve sektörel uzmanlıklarını, yerel deneyimle birleştiren NTT DATA Business Solutions Türkiye’nin Nearshoring Direktörlüğü görevine Ayşegül Güler getirildi. 

 

Bilkent Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümü mezunu olan Ayşegül Güler, 21 yıldır kariyer hayatı boyunca farklı organizasyonlarda; proje ve kaynak yöneticiliği, sistem entegrasyonu bölüm yöneticiliği, çözüm satış ve iş ortakları yöneticiliği, stratejik müşterilerden sorumlu direktörlük görevi gibi çeşitli üst düzey roller üstlendi. 

 

NTT Data Business Solutions, başta Avrupa olmak üzere faaliyet gösterdiği ülkelerdeki farklı uzmanlıklar ve sektörel yetkinlikler gerektiren teknoloji danışmanlığı hizmetlerini Türkiye’de kurulan Nearshoring organizasyonu üzerinden verme kararı aldı. Ülkemizde teknoloji merkezi olma özelliği ile farklılaşan ve bugüne dek 47 farklı ülkeye hizmet ihraç eden NTT DATA Business Solutions Türkiye, Nearshoring  Hizmetlerinden sorumlu Direktörlük görevine Ayşegül Güler’i getirdi.  Güler, NTT DATA Business Solutions Türkiye’de görev yapan, dedike Türk danışmanların bilgi birikimi ile verilecek olan Nearshoring Hizmetleri ile birlikte ülkemizde geliştirilen projelerin dünya genelinde bulunan diğer merkez ofislerde de yayıngınlaştırılmasından sorumlu olacak. 

 

Evli ve iki çocuk annesi olan Ayşegül Güler Vestel Pazarlama’da başlayan kariyer hayatına sırasıyla, T – Systems ve Microsoft Türkiye’de farklı yöneticilik görevleri ile devam etti. 2018 yılında itelligence Türkiye’ye transfer olan Güler, uluslararası şirketlerin müşteri yönetimi direktörlüğü görevini başarıyla yürüttü. Ayşegül Güler Mayıs 2021 itibariyle NTT DATA Business Solutions Türkiye Nearshoring Direktörü olarak kariyer hayatına devam ediyor. 

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir