Mitsubishi Electric, son 3 yılı üst üste, 6'ncı kez CDP Tedarikçi İlişkileri Lideri

featured
mitsubishi-electric-son-3-yili-ust-uste-6nci-kez-cdp-tedarikci-iliskileri-lideri.jpg
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Mitsubishi Electric, tedarik zincirleriyle ilgili çevreye yönelik eylemleri sebebiyle, çevresel bilgilendirmeyi destekleyen ve kâr amacı gütmeyen uluslararası bir kuruluş olan CDP* tarafından yürütülen CDP Tedarikçi İlişkileri Derecelendirme programında en yüksek değerlendirme olan 2022 Tedarikçi İlişkileri Lideri unvanını kazandı. Böylece Mitsubishi Electric tedarik zinciri boyunca sera gazı emisyonlarını ve iklim değişikliği riskini azaltmaya yönelik öncelikli eylemleri ve stratejileri için 2020’den bu yana üst üste üçüncü ve toplamda altıncı kez birinci sırayı almış oldu. 

CDP Tedarikçi İlişkileri Derecelendirmesi, tedarik zinciri boyunca iklim değişikliğini ele almak için tedarikçileriyle birlikte çalışan şirketlerin faaliyetlerini değerlendirmektedir. 2022 yılında değerlendirilen şirketlerin en iyi yüzde 8’i en yüksek puan alan Tedarikçi İlişkileri Liderleri olarak seçildi.

Mitsubishi Electric’in çevre girişimleri, şirketin “herkes için daha iyi bir geleceği sürdürmek için hava, kara ve su kaynaklarını kalplerimiz ve teknolojilerimizle korumayı” beyan eden ve 2050 yılına kadar şirketin değer zincirleri boyunca sera gazlarını azaltarak net sıfır CO2 emisyonuna ulaşmayı hedefleyen Çevresel Sürdürülebilirlik Vizyonu 2050** politikasını yansıtıyor.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir