Meteoroloji Açıkladı: Sağanaklar Devam Edecek 

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Meteoroloji açıkladı, hava sıcaklıkları artışa geçse de sağanak yağışlar etkisini azaltmayacak. İstanbul’da hava sıcaklıklarının 4 derece kadar yükselmesi bekleniyor. 

Türkiye’nin önemli bir bölümü haftalardır aralıklı sağanak yağış alıyor ve sıcaklık değerleri mevsim normallerinin altında seyrediyor. Tahminlere göre sağanak yağış etkisini günlerce sürdürecek fakat hava sıcaklıklarında yükseliş meydana gelecek. 

İstanbul’da 23 dereceye kadar düşen hava sıcaklıkları hafta sonu 27 dereceye çıkacak fakat sağanak yağış aralıklarla kendini göstermeye devam edecek. Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son tahminlere göre; Türkiye’nin kuzey, iç ve batı kesimlerinin parçalı, yer yer çok bulutlu, Marmara, İç Ege’nin kuzey kesimleri ve Batı Karadeniz (Sinop hariç), Orta Karadeniz’in iç kesimleri, Rize, Trabzon ve Artvin çevreleri ile Giresun’un iç kesimlerinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer kısımların ise az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. Hava sıcaklıklarının batı bölgelerimizde 2-4 derece artış göstermesi, yurt genelinde ise mevsim normalleri dolayında seyretmesi bekleniyor. 

Editör: Sinem Uludağ

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir