1. Haberler
  2. Teknoloji
  3. Laykon Bilişim LogAlarm'ın Distribütörü Oldu

Laykon Bilişim LogAlarm'ın Distribütörü Oldu

featured
laykon-bilisim-logalarmin-distributoru-oldu.jpg
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Laykon Bilişim, SIEM çözümleri üreten yerli güvenlik şirketi LogAlarm’ın distribütörü oldu. Anlaşma kapsamında Laykon Bilişim’in iş ortakları, LogAlarm’ın SIEM çözümünü kullanarak müşterilerinin güvenlik açıklarını, iş operasyonlarını kesintiye uğratmadan, analiz edip savunma stratejileri geliştirmesine yardımcı olacak.

 

Bilişim güvenliği alanında profesyonel çözüm ve ürünleriyle iş ortaklarına satış ve destek hizmeti veren Laykon Bilişim, Türk mühendisler tarafından geliştirilen SIEM (Güvenlik Bilgileri ve Olay Yönetimi) hizmeti LogAlarm’ın distribütörü oldu. Anlaşma kapsamında LogAlarm’ın toplamda 5 yıl süren Ar-Ge çalışması sonucu ortaya çıkardığı SIEM çözümü, Laykon Bilişim ile Türkiye’de daha geniş alanda iş ortaklarına ulaştırılacak. Ürün portföyünü genişleten Laykon Bilişim’in iş ortakları, LogAlarm’ın SIEM çözümünü kullanarak müşterilerinin güvenlik açıklarını iş operasyonlarını, tüm güvenlik araçlarının verilerini tek bir panelden yönetip raporlayarak tıpkı bir maestro gibi gelişmiş savunma stratejileri üretmesine yardımcı olacak.

 

Alev Akkoyunlu: “Siber Güvenliğin Her Alanında Destek Olma Taahhüdümüzü Pekiştiriyoruz.” 

 İki şirket arasındaki iş birliğine dair yaptığı açıklamada ürün portföylerini LogAlarm SIEM çözümüyle geliştirmeye devam ettiklerini dile getiren Laykon Bilişim Operasyon Direktörü Alev Akkoyunlu, “Saldırılar arttıkça ve daha sofistike bir yapıya kavuştukça kuruluşların potansiyel güvenlik tehditlerini ve güvenlik açıklarını iş operasyonlarını kesintiye uğratmadan önce tanımasına ve ele almasına yardımcı olan SIEM güvenlik çözümlerine de ihtiyaç artıyor. Ürün portföyümüzü LogAlarm SIEM çözümüyle genişleterek, kurumsal güvenlik ekiplerinin kullanıcı davranışı anormalliklerini tespit etmesine ve tehdit tespiti ve olay müdahalesiyle ilişkili manuel süreçlerin çoğunu otomatikleştirmesine yardımcı olmayı hedefliyoruz. Bir kuruluş hangi ölçekte olursa olsun, BT güvenliği risklerini izlemek ve azaltmak için proaktif adımlar atmak oldukça önemlidir. LogAlarm ile bayii ağımıza ve müşterilerimize güvenliğin her alanında destek olma taahhüdümüzü pekiştiriyoruz.” ifadelerinde bulundu.

 

Kenan Işık: “Değer Sunan Çözümler Üretmeye Devam Edeceğiz.”

Laykon Bilişim ile distribütörlük anlaşması yapmaktan mutluluk duyduklarını dile getiren LogAlarm Kurucu Ortağı Kenan Işık, “Uzun yıllar siber güvenlik alanında sahip olduğumuz bilgi ve deneyimi kullanarak, Türk mühendislerimizle 5 yıllık Ar-Ge çalışması sonucunda geliştirdiğimiz LogAlarm’ı, dünya standartlarında bir çözüm olarak pazara yaymak için güvenilir bir partnerle yola çıktık. Bundan sonraki süreçte hedefimiz, Türkiye ve sonrasında dünya pazarının lider markalarından biri olarak bu alanda ürün gamımızı geliştirmek. LogAlarm marka çatısı altında Ar-Ge ekibimiz ile Türkiye pazarında Siber Güvelik ve Veri Koruma Çözümleri üzerine çalışmalarımıza hız kesmeden devam ediyoruz. Amacımız, ilk günkü heyecanımızla Laykon Bilişim ile yaptığımız distribütörlük anlaşması doğrultusunda gücümüze güç katarak ülkemiz adına katma değerli ürünler geliştirmek ve Türk mühendislerin de sektörde söz sahibi olduğu bir konuma ulaşmak.” açıklamasında bulundu.

 

Laykon Bilişim Hakkında:

 Laykon Bilişim Teknolojileri, bilişim güvenliği alanındaki profesyonel ürün ve çözümleri ile çözüm ortaklarına satış ve destek veren bir teknoloji şirketidir. Yenilikçi teknolojinin, tüm sektörlerdeki hizmet sağlayıcılara, telekomünikasyon şirketlerine ve BT tedarikçilerine dağıtımını yapan Laykon Bilişim Teknolojileri, bayi kanalının teknolojiyi benimseme sürecini hızlandırmaktadır. 2016’da 500 milyon kullanıcıyı koruyan Bitdefender’in Türkiye distribütörü olarak hizmet vermeye başlayan Laykon Bilişim Teknolojileri, 2018 yılında lider güvenlik duvarı sağlayıcısı WatchGuard, 2019 yılında felaket kurtarma ve iş sürekliliği alanında faaliyet gösteren Narbulut yedekleme çözümleri ve 2020 yılında veri sızıntısı önleme çözümü CoSoSys DLP ürünlerinin distribütörlüğünü üstlenmiştir. Bilişim sektöründe uzun yıllardır müşteri sadakati ve bayi kanalı yapılanması çalışmalarında bulunmuş uzman kadrosu ile siber güvenlik, iş sürekliliği ve bulut çözümleri alanında kullanıcılarına yeni teknolojiler götürmeye devam eden Laykon Bilişim Teknolojileri, ihtiyaç duyulan hizmetleri, gelişmekte olan teknoloji çözümleri pazarının gerektirdiği çeviklik ve esneklikle sunma konusunda uzmanlaşmıştır.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir