1. Haberler
  2. Sanat
  3. Hisar Sahnesi 28 Kasım’da “Babamın Şarkıları” dans gösterisi ile Timur Selçuk’u anıyor

Hisar Sahnesi 28 Kasım’da “Babamın Şarkıları” dans gösterisi ile Timur Selçuk’u anıyor

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Mercan Selçuk Dans Topluluğu unutulmaz şarkıları dans ile buluşturuyor 

 

Unutulmaz Timur Selçuk şarkılarını; çağdaş bir yorumla klasik bale ve modern dansla buluşturan “Babamın Şarkıları” bir anma etkinliği kapsamında Hisar Okulları Kültür Merkezi Sahnesi’nde yer alacak. Sanatçının kızı Mercan Selçuk’un kurduğu, Mercan Selçuk Dans Topluluğu tarafından sergilenecek olan performans, 28 Kasım Pazartesi günü saat 20.00’de Hisar Okulları Kültür Merkezi’ndeki Atatürk Sahnesi’nde izlenebilecek. 

 

Müzikten dansa, 3 nesildir süren sanat geleneği

Klasik Türk Müziği’nin efsanevi sesi ve bestecisi Münir Nurettin Selçuk’tan müzik yeteneğini ve sevgisini alan Timur Selçuk’un kızı Mercan Selçuk sanat yolculuğuna bale ve dans alanında devam ediyor. İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı Bale Anasanat Dalı’nın ardından, Londra'da Rambert School of Ballet and Contemporary Dance okulunda eğitim alan Selçuk babası ile aynı sahneyi de paylaşmıştı.

 

Elliden fazla dansçı Timur Selçuk’un anısına sahnede

Üç nesli buluşturan ve koreografisini Mercan Selçuk’un gerçekleştirdiği ‘Babamın Şarkıları’ eserinde, elliden fazla dansçı sanatçının klasikleşmiş parçaları eşliğinde performans sergileyecekler. Etkinlik biletleri hisarkulturmerkezi adresinden ve Hisar Okulları Kültür Merkezi misafir ilişkileri masasından temin edilebiliyor.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir