Geri istenen nöbet ücretlerini ve yaratılan mağduriyetleri İYİ Parti gündemine taşıdılar

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Sağlık Hizmetleri Sendikası (SAHİM-SEN) Genel Merkez ve Sivil Memurlar Sendikası (Sime-Sen) İstanbul şubesinde İYİ Parti Isparta Milletvekili Dr. Aylin Cesur, Kadıköy Teşkilat Başkanı Murat Noyan, Kadıköy İlçe Başkan Yardımcısı Hilal Meto, İl Yönetim Kurulu Üyesi Canan Çakır ve İl Yönetim Kurulu Üyesi Bilgin Altunbaş’ı ağırladı. Ziyarette, halen dava aşamasında olmasına rağmen geri istenen mesai ücretleri ve unvanları alınan sağlık personeli konuşuldu. Sağlık Hizmetleri Sendikası (SAHİM-SEN) Genel Başkanı Özlem Akarken, “Görevini ifa eden sağlıkçıların haklarına göz diken tüm uygulamaların karşısındayız. Sonuna kadar mağduriyetlerin takipçisi olacağız” diyerek geri ödemelerle ve kazanılmış hakların kayıplarıyla ilgili sorunlara değindi.

 

Sağlık Hizmetleri Sendikası (SAHİM-SEN) Genel Merkez ve Sivil Memurlar Sendikası (Sime-Sen) İstanbul şube yönetimi, İYİ Parti Isparta Milletvekili Dr. Aylin Cesur, Kadıköy Teşkilat Başkanı Murat Noyan, Kadıköy İlçe Başkan Yardımcısı Hilal Meto, İl Yönetim Kurulu Üyesi Canan Çakır ve İl Yönetim Kurulu Üyesi Bilgin Altunbaş’ı ağırladı. Ziyarette, Danıştay kararıyla sağlık çalışanlarına verilen artırımlı nöbet ücretlerinin, kararının bozulmasıyla sağlıkçılardan geri istenmesi ve kazanılmış hak olan unvanların alınması konuşuldu. Sağlık Hizmetleri Sendikası (SAHİM-SEN) Genel Başkanı Özlem Akarken, “Görevini ifa eden sağlıkçıların haklarına göz diken bu kararlara karşı duruyoruz. Sağlık çalışanlarının canını dişine takarak kazandığı artırımlı nöbet ücretlerinin geri istenmesi içinde bulunduğumuz durumu en iyi şekilde özetliyor. Sonuna kadar bu davanın ve unvanları alınan meslektaşlarımızın davalarının takipçisi olacağız” diyerek sorunlara değindi.

“LİYAKATIN OLDUĞU BİR TÜRKİYE HAYAL EDİYORUZ”

İYİ Parti olarak sağlık çalışanlarının arkasında olduklarını belirten Milletvekili Aylin Cesur, “Salgınla mücadelede canla başla çalışan sağlık çalışanlarımızın haklarının fazlasıyla geri ödenmemesi pek çok sağlıkçıyı mağdur duruma soktu. Biz de bu hukuksuzluğun karşısındayız ve davanın takipçisiyiz. Ekmeğin, aşın adaletli bir şekilde dağıtıldığı, emeklerin karşılığının verildiği, liyakatın olduğu bir Türkiye hayal ediyoruz. Yarınlar için kaygılı değiliz. Her şey iyi olacak” ifadelerini kullandı.

“SESİMİZ OLMANIZI İSTİYORUZ”

Bir hekim olarak sağlık kurum personellerinin problemlerini meclis kürsüsünden dile getirdiği için Dr. Aylin Cesur’a bütün sağlıkçılar adına teşekkür eden SAHİM-SEN Genel Başkanı Özlem Akarken, “Son zamanlarda, dava devam ettiği halde laboratuvar ve röntgen personelinden artırımlı nöbet paraları geri isteniyor. Ayrıca, Sağlık Bakanlığı’na devir olduktan sonra unvanları alınan sağlık astsubayları ve sivil memurların hak kayıplarının giderilmesi için davalar açtık. Bu davalar lehimizde ilerliyor. Daha fazla kamu zararı oluşturmak istemiyoruz. Bu konuda da sesimiz olmanızı istiyoruz” diyerek Cesur’a taleplerini iletti.  

“ÖZLÜK VE MALİ HAKLARIMIZ İÇİN MÜCADELE EDİYORUZ”

İYİ Parti ekibi, ziyarette Sivil Memurlar Sendikası’nın (Sime-Sen)   sivil memurların sorunlarına da kulak verdi. Sivil memurların TSK’daki özlük hakları konusundaki mağduriyetine değinen Sime-Sen Genel Başkanı Mustafa Çelik ve Genel Sekreteri Oğuz Durkut, “Hala bir düzeltilme yapılmayan özlük ve mali haklarımızın düzeltilmesi için mücadele ediyoruz. Artık TSK'nın çalışanı değil personeli olmak istiyoruz. Ne yazık ki kurumlardaki çalışma koşulları göz önünde bulundurulmuyor. Aynı ortamda çalışıp haklarımızda düzenleme konusunda mağdur ediliyoruz” şeklinde konuştu.  

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir