FIM Speedway’de Anlas Dominasyonu Devam Ediyor

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Uluslararası Motosiklet Federasyonu FIM’in tüm dünyada ilgiyle izlenen ve toplam 11 ayaktan oluşan toprak yarış serisi olan Speedway Grand Prix’de 2021 takviminin sıradaki yarışı 14 Ağustos Cumartesi günü İsveç’teki Skrotfrag Arena’da koşuldu.

Toprak zeminde freni olmayan motosikletlerin çılgın mücadelesi olarak bilinen Speedway şampiyonasında son üç yıldır Türk lastik üreticisi Anlas’ın mühendislerin verdiği emekler 2021 sezonunda meyvesini veriyor. Methanol ile çalışan 500cc’lik, hiçbir elektronik desteği olmayan motosikletlerin yarıştığı Speedway Grand Prix’de İsveç’in Mallila şehrinde yapılan İsveç Grand Prix’sini Bartosz Zmarzlik kazanırken, Anlas sporcusu Artem Laguta ikinci olarak şampiyonada takibine devam etti.  

Yoğun yağmurun etkisini yarışın start saatine kadar azaltmaması yüzünden yarışın startı gecikirken pistin zemini ağırlaştı ve antremanlar sırasında yapılan motosiklet ayarlarının bir geçerliliği kalmadı. Hızlı kararlarla ayar değişikliğine giden pilotlar Skrotfrag Arena’nın yeni şartlarına ayak uydurmaya çalıştılar. Eleme yarışlarında şampiyona lideri Zmarzlik iyi bir performans gösteremezken son eleme yarışında aldığı birincilikle kendisini ilk sekize sokmayı başardı ve şampiyona liderliğini koruma yolunda çok önemli bir adım attı. 

Koşulan yedi yarış sonunda şampiyonada Bartosz Zmarzlik 121 puanla lider durumda yer alırken, Anlas sporcusu Artem Laguta 3 puan farkla ikinci sırada bulunuyor. Farklı marka lastik kullanım imkanı olmasına rağmen neredeyse bütün sporcuların Anlas’ı tercih ettiği şampiyonada puan farkını iyice açan bu ikiliyi 96 puanla Fredrik Lindgren, 91 puanla Emil Sayfutdinov ve 83 puanla Maciej Janowski takip ediyor.  

Şampiyonanın sekizinci yarışı olan bir sonraki yarış 28 Ağustos tarihinde Rusya’nın Tolyatti şehrinde koşulacak. 1– 2 Ekim tarihlerindeki çifte yarış ile sona erecek olan FIM Speedway Grand Prix’de mücadele eden 16 pilotun tamamı Anlas lastiklerini tercih ederek, markaya olan güvenlerini ortaya koydular.  

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir