EY Türkiye 2021 Vergi Maratonu Yarışması başladı

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bu yıl altıncısını düzenlediği yarışmayla geleceğin yeteneklerini keşfetmeyi amaçlayan EY Türkiye, vergi alanında kariyer yapmayı hedefleyen gençlerin başvurularını 31 Temmuz 2021 tarihine kadar kabul edecek. Finale kalan tüm adaylar EY Türkiye’de staj imkânı için değerlendirilecek ve yarışmanın birincisi para ödülünün yanı sıra 20’den fazla ülkenin katılımıyla düzenlenecek “Yılın Genç Vergi Profesyoneli" yarışmasında Türkiye'yi temsil edecek

Uluslararası denetim ve danışmanlık şirketi EY (Ernst & Young) Türkiye’nin, gelecek nesil vergi profesyonellerinin yeteneklerini bugünden keşfetmek ve kariyer fırsatlarını tanıtmak amacıyla bu yıl altıncısını düzenlediği Vergi Maratonu Yarışması’nın 2021 yılı başvuru süreci başladı. 

Yarışmanın birincisi, 7.000 TL’lik para ödülünün yanı sıra yurt dışında gerçekleşecek “Yılın Genç Vergi Profesyoneli" (Young Tax Professional of the Year) yarışmasında ülkemizi temsil etme hakkı kazanacak. Yarışmanın ikincisi 4.000 TL, üçüncüsü ise 2.000 TL ile ödüllendirilecek. 

Yarışmada finale kalan tüm adaylar EY Türkiye’de staj imkânı için değerlendirilecek ve EY Türkiye'nin vergi bölümü profesyonelleriyle birebir çalışma fırsatı yakalayacak. 

Jürinin yapacağı değerlendirmenin ardından finalistler belli olacak ve final sunumları gerçekleştirilecek. Ekim 2021’de online olarak düzenlenecek final etkinliğinde birinci, ikinci ve üçüncü olan yarışmacılar açıklanacak. 

Yılın Genç Vergi Profesyoneli Yarışması hakkında

20’den fazla ülkenin katılımıyla gerçekleşen “EY Young Tax Professional of the Year” finaline farklı bilgi birikimi ve tecrübelere sahip uluslararası vergi profesyonelleri katılıyor. Yarışma, katılımcılar için farklı kültürlerle tanışma, vaka analizleri ve mülakatlar ile deneyim kazanma fırsatı sunuyor.

Young Tax Professional of the Year – Yılın Genç Vergi Profesyoneli yarışmasına katılacak ülkeler arasında Avusturya, Belçika, Çin, Danimarka, Mısır, Finlandiya, Fransa, Almanya, Hong Kong, Macaristan, Hindistan, İtalya, Lüksemburg, Kazakistan, Malezya, Hollanda, Nijerya, Norveç, Pakistan, Portekiz, Romanya, Rusya, İspanya, Güney Afrika, İspanya, İsveç, İsviçre, Tayvan, Türkiye, İngiltere ve Ukrayna yer alıyor.

 

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir