1. Haberler
  2. Ekonomi
  3. Emirates, 3 Haziran'dan itibaren Güney Amerika'daki uçuş ağını genişleterek Bogota seferlerine başlıyor

Emirates, 3 Haziran'dan itibaren Güney Amerika'daki uçuş ağını genişleterek Bogota seferlerine başlıyor

featured
emirates-3-hazirandan-itibaren-guney-amerikadaki-ucus-agini-genisleterek-bogota-seferlerine-basliyor.jpg
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Dünyanın en büyük havayollarından biri olan Emirates, 3 Haziran’dan itibaren Dubai ile Kolombiya’nın başkenti Bogota arasında günlük seferlerine başlayacağını duyurdu. 

Düzenlenecek yeni seferler sayesinde Emirates, Kolombiya ile Birleşik Arap Emirlikleri’ni birbirlerine bağlayacak. Böylece, Orta Doğu’nun daha geniş bölgeleri ile Güney Amerika kıtasının kuzeyi arasındaki ilk tarihi bağlantı kurulmuş olacak. Emirates São Paulo, Rio de Janeiro ve Buenos Aires’in ardından Bogota seferlerini başlatmasıyla, Güney Amerika’daki dördüncü uçuş noktasına ulaşacak. Bu son uçuş noktasının hizmete girmesiyle birlikte Emirates Amerika kıtasında ABD, Kanada, Meksika, Brezilya, Arjantin ve Kolombiya’daki 19 seyahat noktasında hizmet verecek.

Güney Florida ve Kolombiya arasındaki popüler rotada bir dizi premium hizmet sunan ilk havayolu olmaya hazırlanan Emirates, günlük seferlerle Dubai ve Bogota’yı Miami üzerinden birbirine bağlayacak.

Yeni rota hakkında görüşlerini dile getiren Emirates Havayolu Başkanı Sir Tim Clark konuyla ilgili şu açıklamalarda bulundu: “Uzun zamandır Kolombiya’ya hizmet vermek istiyorduk. Bogota’nın uçuş ağımıza eklenmesi, daha çok bağlantı sunarak yolcularımız için seçenekleri ve tercihleri genişletmenin yanı sıra karada ve havada benzersiz birinci sınıf deneyimler sunma stratejimizin de bir parçası. Aynı zamanda bu bölgede yolcular için iş ve tatil amaçlı seyahat fırsatlarını artırmaya hazırlanıyoruz. Bogota’ya gidiş-dönüş seyahatlerine yönelik büyük bir talep bulunuyor. Yolcuların Bogota-Dubai ve Bogota-Miami arasındaki uçuşlarda Emirates ürün ve hizmetlerinin konforunu yaşamaları için sabırsızlanıyoruz. Planlarımıza destek veren ve bu yeni rotayı mümkün kılan tüm yetkililere teşekkür ederiz. Hizmet verdiğimiz yeni topluluklara değer katmayı ve turizm ile ticareti teşvik etmek için yeni ortaklıklar kurmayı sabırsızlıkla bekliyoruz.”

Güney Amerika’nın nüfus bakımından en büyük ikinci şehri olan Bogota’ya yapılacak günlük uçuşlar, Kolombiya ile Birleşik Arap Emirlikleri arasında ve Kolombiya ile Emirates’in Dubai dışındaki global uçuş ağında yer alan ve Bogota’dan doğrudan hizmet verilmeyen çok sayıda uçuş noktası arasında hava yolculuğuna yönelik güçlü ve artan talebin karşılanmasına yardımcı olacak.

Emirates, aynı zamanda Bogota ve Miami arasındaki seferleriyle yolcuların iki şehir arasında benzeri görülmemiş bir konforla uçmasına olanak tanıyacak. Bogota şehrinin rakımının yüksek olması nedeniyle Dubai’den aktarmalı uçuş yapılamadığı açıklandı. Miami’nin ise Bogotá ile olan turizm ve ticaret bağları nedeniyle seçildiği belirtildi.

Dubai ile Bogotá arasında her iki yönde uçuş yapan yolcuların, Miami’deki göçmenlik prosedürleri nedeniyle Amerika Birleşik Devletleri’ne giriş regülasyonlarına uyması ve gerekli belgeleri bulundurması gerekiyor. Kolombiya ve BAE vatandaşları, her iki ülke arasında uygulanan karşılıklı vize düzenlemeleri sayesinde Dubai ve Bogota’ya 90 güne kadar vizesiz giriş yapabiliyorlar.

3 Haziran’da başlayacak Bogota seferleri için satışa çıkan biletlere emirates, Emirates mobil uygulaması ve seyahat acenteleri aracılığıyla rezervasyon yapılabiliyor.

Uçuşlar aşağıdaki tarih ve saatlere göre gerçekleştirilecektir (tüm saatler yereldir):

Emirates’in üç kabinde 354 koltuğu bulunan Boeing 777-300ER uçağı, Bogota-Miami rotasında sunacağı premium hizmetlerle çıtayı yükseltecek. First Class ve Business Class’ta yatağa dönüşebilen koltuklar, ikram yemek & içecek servisi ve   cömert bagaj hakkı (geçerli koşullara bağlı olmak kaydıyla), Emirates’in Kolombiya ve ABD’yi birbirine bağlayan doğrudan hizmetlerinde sunacağı ilkler arasında yer alıyor.

Yolcular, Emirates’in ödüllü uçak içi eğlence sistemi ice ile film, TV programı, müzik, podcast, oyun, sesli kitaplar ve daha fazlasını içeren, özenle seçilmiş 6.500’den fazla global eğlence içeriğine sahip kanal sayesinde arkalarına yaslanıp rahat ve keyifli bir yolculuğun tadını çıkaracaklar.

Yeni Boeing 777-300ER hizmeti aynı zamanda her uçuşta kargo için 20 tona kadar kapasite sunacak. Kolombiya’nın taze çiçek, meyve ve sebzelerinin yanı sıra diğer çabuk bozulabilir ürünlerin ihracatı için de global pazara daha fazla erişim sağlayacak.

Emirates’in Kolombiya’ya yönelik hizmetlerinin başlatılmasını kutlayan Kolombiya Ticaret, Sanayi ve Turizm Bakanı Germán Umaña Mendoza: “Bogota ile Dubai arasındaki yeni rotanın hizmete sunulması, ülkemizin bağlantılarının genişletilmesinde önemli bir dönüm noktası olmasının yanı sıra ticareti, yatırımı ve turizmi güçlendirmemize olanak sağlayacak. Başkan Gustavo Petro hükümetinin bir parçası olarak amacımız, tüm bölgelerimizdeki toplulukların kalkınması ve refahı için fırsatları garanti altına almak. Bunu yaparken de yabancı yatırımı destekleyecek çerçeveyi sağlamaya kararlıyız.” dedi.

Aerocivil Colombia Genel Müdürü Sergio París Mendoza ise yeni rotanın açılışında şunları söyledi: “Kolombiya, uluslararası ilişkiler alanında yeni iş birliklerine giden yolları açıyor. Bugün, sadece seyahat noktaları arasında bir uçuş ağına işaret etmekle kalmayıp aynı zamanda ulusumuzun global entegrasyona olan kararlı bağlılığını da simgeleyen hareketli Dubai şehri ile bir hava bağlantısının açılışının mutluluğunu yaşıyoruz. Arap ülkeleri, coğrafi sınırları aşan dostluk ve refah bağlarını geliştirmeye hazır, gelişen ve çeşitliliğe sahip bir Kolombiya’ya tanıklık ediyor. Bu önemli anda, Arap meslektaşlarımızla karşılıklı kalkınma ve barışa yönelik yakın iş birliği yapma kararlılığımızı bir kez daha beyan ediyoruz. Emirates Havayolu aracılığıyla gerçekleştirilecek bu yeni uçuş rotasının, fırsatlar ve ortak başarılarla dolu bir yolculuğun başlangıcını müjdelemesini diliyorum. Kolombiya ile Arap ülkeleri arasındaki bağın sonsuza dek sürmesini ve refah içinde gelişmesini diliyorum.”

Visit Florida Başkanı ve CEO’su Dana Young ise konuyla ilgili şu açıklamalarda bulundu: “Havacılığın gelişmesi; ziyaretlerin artması ve turizmin Florida eyaleti üzerindeki ekonomik etkisi açısından çok önemli. Emirates’in günlük Dubai-Miami uçuşunu Bogota’ya bağlayarak bize Kolombiyalı yolcuları Sunshine State’te ağırlamamız için ek fırsatlar sunacak olmasından büyük heyecan duyuyoruz.”

Bogota’nın önemli bir turizm, eğitim ve kültür merkezi olma statüsü, şehre “Güney Amerika’nın Atina’sı” lakabını kazandırdı. Aynı zamanda çok uluslu şirketlerin yaygın olarak bulunduğu gelişen bir finans merkezi olan Bogota, Amerika kıtasındaki merkezi konumu nedeniyle MICE destinasyonu haline geldi.

Bogota-Dubai rotasındaki yolcuların çoğunluğu için Dubai’nin nihai varış noktası olması beklenirken, yolcular için diğer popüler seyahat noktaları arasında Çin, Hong Kong, Bangkok, Singapur, Johannesburg, Kahire ve Delhi yer alıyor. Bogota-Dubai uçuşlarının sefer saatleri, Dubai’nin ötesine seyahat etmek isteyen yolcular için kesintisiz bağlantı sağlayacak şekilde uygun olarak zamanlanıyor.

Emirates’in uçuşları aynı zamanda havayolunun geniş uçuş ağındaki 78 seyahat noktasından, Dubai üzerinden Bogotá’ya uygun gidiş bağlantılarını da kolaylaştıracak ve BAE, Hindistan, Çin, Orta Doğu, Uzak Doğu ve Avustralya gibi hızlı büyüyen pazarlardan Bogota’ya yeni yolcuların seyahat etmesine olanak sağlayacak.

Dubai’ye seyahat eden yolcular; güneşli plajların, kültürel miras etkinliklerinin, dünya çapında konaklama ve eğlence tesislerinin yanı sıra çeşitli birinci sınıf deneyimlerin tadını çıkarabiliyorlar.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir