1. Haberler
  2. Gündem
  3. Edremit’te 19 Mayıs coşkusu

Edremit’te 19 Mayıs coşkusu

featured
edremitte-19-mayis-coskusu.jpg
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Fener alayı coşkusu

Edremit’te 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı etkinliklerle kutlandı. Edremit Belediyesi tarafından 18 Mayıs akşamı  Altınoluk Mahallesi’nde  fener alayı ve ardından Suavi konseri gerçekleştirildi. Altınoluk Köy  Meydanı’ndan başlayan fener alayında binlerce kişi meşaleler ve açılan 150 metrelik Türk ve Bayrağı ve Atatürk posterleri taşıyarak Altınoluk Cumhuriyet Meydanı’na kadar marşlar ve sloganlar eşliğinde yürüdü.Edremit Belediye Başkanı Mehmet Ertaş, CHP Edremit İlçe Başkanı Emin Yalçıntaş, meclis üyeleri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve muhtarlar da fener alayına eşik etti.

Gençlere olan güveni ve inancını hissediyoruz

Fener alayının ardından Altınoluk Cumhuriyet Meydanı’nda ünlü sanatçı Suavi sahne aldı. Konser öncesinde konuşan Edremit Belediye Başkanı Mehmet Ertaş, gençlerin ve tüm vatandaşların 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutladı. Başkan Ertaş, “19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nın coşkusunu bir kez daha hep birlikte yaşıyoruz. Bu güzel, Edremit-Altınoluk akşamında bir beraber olduğumuz için hepinize çok teşekkür ediyorum. Bu anlamlı günde, ulu önder Mustafa Kemal Atatürk’ün gençlere olan güveni ve inancını bir kez daha hissediyoruz. Sevgili gençler, Bayramınız kutlu olsun” dedi.

Çağdaş medeniyetler seviyesine ulaşmak için..

Ertaş, 19 Mayıs’ın bağımsızlığa giden yolun ilk adımı olduğuna vurgu yaptı, “Bu özel gün, gençlerimize olan inancımızı ve geleceğe duyduğumuz güveni bir kez daha pekiştiriyor. Bizlere emanet edilen bu vatan topraklarını korumak, daha ileriye taşımak ve Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün hedef gösterdiği çağdaş medeniyetler seviyesine ulaşmak için gençlerimizin bilgiyle donanmış olması gerekmektedir. Bizler Edremit Belediyesi olarak, gençlerimizin her zaman yanında olmaya, onların eğitimine, sporuna, kültürel ve sosyal gelişimine katkı sağlamaya devam edeceğiz. Bu vesileyle, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı en içten duygularımla kutluyor, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, vatan uğruna canını feda etmiş tüm şehitlerimizi ve gazilerimizi minnet ve şükranla anıyorum” dedi.

Suavi ile bayram coşkusu

Ardından ünlü sanatçı Suavi sahneye çıktı. Suavi, klasikleşen türküleri ve sevilen şarkılar ile katılanlara güzel bir bayram akşamı yaşattı. Ünlü sanatçı izleyiciler arasından gençleri sahneye davet ederek “Tükenme” adlı türküsünü hep birlikte söyledi.

Genin sonunda Belediye Başkanı Ertaş, tarafından Suavi’ye çiçek verildi. Hep birlikte söylenen “Memlektim” şarkısı ile konser sona erdi.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir