1. Haberler
  2. Ekonomi
  3. Bybit, Kıbrıs'ta Kripto Para Borsası Olarak Faaliyet Göstermek ve Saklama Hizmeti sunmak üzere lisans aldı

Bybit, Kıbrıs'ta Kripto Para Borsası Olarak Faaliyet Göstermek ve Saklama Hizmeti sunmak üzere lisans aldı

featured
bybit-kibrista-kripto-para-borsasi-olarak-faaliyet-gostermek-ve-saklama-hizmeti-sunmak-uzere-lisans-aldi.jpg
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Dünyanın en çok ziyaret edilen üçüncü kripto borsası Bybit, Kıbrıs’ta bir kripto borsası olarak faaliyet göstermek ve saklama hizmetleri sunmak üzere lisans almış olduğunu açıkladı. Bu önemli başarı, Bybit’in düzenleyici çerçeveler kapsamında çalışma ve kullanıcılarına hem güvenli hem de uyumlu alım-satım çözümleri sunma taahhüdüne olan bağlılığını ortaya koyuyor.

Bybit’in Kıbrıs’taki düzenleyici kurumlardan aldığı bu yeni lisans, şirketin kripto işlem çiftleri ile itibari para çiftleri arasında alım-satım ve kripto varlıklarla ilişkili finansal hizmetlerin yanı sıra Kıbrıs ve AB üyesi ülkelerdeki kullanıcılara özel saklama çözümlerini de kapsayan, eksiksiz bir hizmet paketi sunmasına olanak tanıyor. Bu lisans ile Bybit, Kıbrıs kripto para piyasasında düzenlemelere tabi ve güvenli bir platform olduğunu da kanıtlamış oldu.

Giderek büyüyen bir kripto topluluğuna sahip olması ve düzenlemelere uyumluluğu sayesinde Kıbrıs, kripto para faaliyetleri için gelişmekte olan bir merkez olarak kabul ediliyor. Kıbrıs piyasasının muazzam potansiyelinin farkında olan Bybit, yerel dijital varlık topluluğuna üst düzey güvenilirliğini ve fırsatlarını sunmak amacıyla kararlılıkla çalışmayı sürdürüyor.

Bybit’in kurucu ortağı ve CEO’su Ben Zhou, bu önemli hamle ile ilgili yaptığı açıklamada “Bybit olarak, düzenleyici çerçevelerin, finansal özgürlük elde etmek isteyen herkesin nihayetinde yarar sağlayacağı, uyumluluğun yanı sıra güvenlik ve şeffaflığın da esas alındığı bir kripto endüstrisi oluşturma hedefini gönülden destekliyoruz.” ifadelerini kullandı. Bu önemli başarının, Bybit’in, faaliyetlerini küresel ölçekte genişletirken aynı zamanda tüm düzenleyici gerekliliklere uyma konusundaki taahhüdünün de bir kanıtı olduğuna dikkat çeken Zhou, “Kıbrıs’taki harika topluluğun Kriptoya Açılan Kapısı olmak için sabırsızlanıyoruz,” diyerek sözlerini tamamladı.

Bybit, özellikle dijital varlıkların güvenliği, korunması ve uyumluluk konularındaki üstün itibarı ile tanınıyor. Bu şöhretini ise büyük ölçüde, gelişmiş KYC ve AML prosedürlerine, ISO 27001:2013 sertifikasını almayı başaran sağlam güvenlik yönetimi sistemine ve amaca yönelik oluşturulmuş bir Merkle ağacı kullanarak rezerv kanıtı verilerini on-chain ve gerçek zamanlı olarak sağlayabilmesine borçlu.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir