Bünyamin Aydın, Tokyo 2020 Olimpiyat ve Paralimpik Oyunları için Türkiye koleksiyonunu tasarladı

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Geçtiğimiz yaz düzenlenmesi planlanan ancak COVID-19 küresel salgını sebebiyle 2021’e ertelenen Tokyo 2020 Olimpiyat Oyunları 23 Temmuz – 08 Ağustos 2021 ve Paralimpik Oyunları 24 Ağustos-05 Eylül  tarihleri arasında düzenlenecek.

 

Gençlik ve Spor Bakanlığı, yaklaşık iki yıllık bir çalışmanın ardından Tokyo 2020 Olimpiyat Oyunları ve Paralimpik Oyunlar için hazırlanan Team Türkiye Koleksiyonu lansmanı 23 Haziran tarihinde İstanbul’da Esma Sultan Yalısı’nda koreografisi ve prodüksiyonunu Uğurhan Akdeniz’in gerçekleştireceği bir defile ile sunuldu. 

 

Tokyo 2020 Olimpiyat ve Paralimpik Oyunları için, Les Benjamins Kreatif Direktörü Bünyamin Aydın,  Tokyo'da yarışacak Türk sporcuların resmi spor kıyafetleri için benzersiz logo desenleri tasarladı. Bünyamin Aydın, tasarım mirasından ilham alarak erkek ve kadın sporcuların Nike formalarını süsleyecek özel bir monogram yarattı.

 

Les Benjamins Kreatif Direktörü Bünyamin Aydın, “Türkiye'yi en iyi tanımlayacağını düşündüğüm bir logo tasarladım” diye açıklıyor ve monogramın mozaik deseninin dört geleneksel dokuma deseninden oluştuğunu ekliyor. “Her bir desen; Özgünlük, Birlik, Yaratıcılık ve Çeşitlilik temalarını temsil ediyor. Köklerimizden ilham alan bu yolculuk, kendi tasarım dilimle birleşerek bu noktaya geldi.“

 

Türk halı motiflerinden ortaya çıkan ve yukarıda belirtilen dört değerin önemini vurgulayan dört desen, gömlek, polo, fermuarlı üstler, şortlar, eşofman, rüzgarlık, şapka gibi aksesuarları içeren erkek ve kadın sporcuların spor giyim koleksiyonuna uygulanan tek bir ikonik monogramda birleşiyor. 

 

Bünyamin Aydın son olarak “En başından bugüne kadar bana inanan Gençlik ve Spor Bakanlığı’na ve öngörüleriyle bana destek olan Dr. Nazan Ölçer’e teşekkür etmek istiyorum. Sporcularımıza Tokyo 2020 Olimpiyat ve Paralimpik Oyunları'nda başarılar diliyorum” dedi.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir