BTP Lideri Hüseyin Baş Kılıçdaroğlu, Bahçeli ve Akşener ile bayramlaştı

featured
btp-lideri-huseyin-bas-kilicdaroglu-bahceli-ve-aksener-ile-bayramlasti.jpg
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) Genel Başkanı Hüseyin Baş Kurban Bayramı vesilesiyle diğer siyasi partilerin liderleriyle bayramlaştı.

CHP, MHP ve İYİ Parti genel başkanları BTP liderinin görüştüğü liderler arasındaydı. Görüşmelerine ilişkin açıklama yapan Hüseyin Baş, “CHP Genel Başkanı sayın Kemal Kılıçdaroğlu, İYİ Parti Genel Başkanı sayın Meral Akşener ve MHP Genel Başkanı sayın Devlet Bahçeli ile bayramlaşma gerçekleştirdik. Tamamı tüm teşkilatımızın bayramını tebrik etti, selam ve hürmetlerini ilettiler.” İfadesini kullandı.

 

“Tüm siyasi yapılar BTP fikirlerinin Türkiye’nin çıkar yolu olduğunun farkında”

 

BTP Genel Başkanı Hüseyin Baş partisinin teşkilatlarıyla da bayramlaşma programına katıldı.

Pandemi nedeniyle online yapılan bayramlaşma programına başkanlık divanı üyeleri, MYK üyeleri, İl ve ilçe başkanları dahil olmak üzere geniş bir partili topluluğu katıldı.

Programda partililere seslenen BTP lideri Hüseyin Baş, “Türkiye'nin bu zor sürecinde bütün siyasi yapılanmalar artık Türkiye'nin güzel günler görmesi gerektiğine inanıyor, sorunların düzelmesini istiyor. Bu noktada BTP kadrolarının ve fikirlerinin Türkiye'nin çıkış yolu olduğunun farkındalar. Parti olarak bu noktada sokakta da, diğer siyasi yapılanmalar içinde de ciddi teveccüh görüyoruz. Dolayısıyla bu teveccühü boşa çıkarmadan çalışmalarımızı yapıp, dimdik atakta olduğumuzu göstereceğiz. Kongrede söylediğim gibi canımız toprakta bedenimiz dimdik ayakta çalışmalarımıza devam etmemiz gerekiyor. Hiç durmadan, hiç yorulmadan çalışmalarımıza devam edeceğiz ve bu kutlu davayı Allah'ın izni ile iktidara taşıyacağız.”

 

“Bizim zamanımız başladı”

 

Konuşmasında merhum genel başkan Prof. Dr. Haydar Baş’ın 'Bizim zamanımız başladı. Benim kadromun her bir il teşkilatından Bakanlar Kurulu listeleri çıkarılır' şeklindeki sözlerini hatırlatan Hüseyin Baş şöyle devam etti; “Prof. Dr. Haydar Baş, kadrosunun ne kadar kıymetli olduğunu bize çok defa gösterdi. Esasında O bize bir müjde verdi. Bu müjdeyi artık taçlandırmak, hayata geçirmek bizlerin elinde. Bu görevi layıkıyla yapabilirsek Allah'ın izni ile önümüzde durabilecek hiçbir güç yoktur çünkü biz imanımızla, inancımızla, sevgimizle burada var olan insanlarız. Bu inancı, bu fikri en yüce makamlara taşıma kudreti de bizim elimizdedir. Bu vesile ile başkanlık divanı üyelerimizi, il başkanlarımızı, tüm teşkilat mensuplarımızı selamlıyorum. Bizim önümüz çok açık. Büyük bir davanın mensuplarıyız. Büyük bir eğitim aldık. Asla yıkılmayacak bir kültürün parçasıyız. Sayın Cumhurbaşkanı, 'Fikri iktidarı sağlayamadık' demişti. Sizin bir fikriniz olmadı ama bizim her zaman söyleyecek bir fikrimiz oldu. Biz bu fikri iktidarı sağladık ve devam ettiriyoruz. Allah tamamına erdirmeyi hepimize nasip eylesin.”

 

“Kurban insanın malıyla değil canıyla yaptığı bir ibadettir”

 

“Kurban Bayramı'nın herkese hayırlar getirmesini, hastalara şifa, dertlilere deva, borçlulara eda Cenab-ı Hak'tan niyaz ediyorum.” diyen BTP lideri konuşmasını şu ifadelerle noktaladı; “Babam, 'Kurban insanın malıyla değil canıyla yaptığı bir ibadettir' derdi. Dolayısıyla bu ibadet çok önemlidir. Allah bu ibadeti bugün yaptığımız gibi gelecekte de yapmayı nasip eylesin. Toplumumuz farklı yollara, inanışlara, kültürel akımlara uyum sağlamaya çalışsa bile bu toplumun özü bellidir, bu toplumun geçmişi de geleceği de bellidir. Bizler var olduğumuz sürece bu gelenekleri, bu inanışı sürdürdüğümüz müddetçe bunlar ayakta kalmaya devam edecektir. Hepinize çok teşekkür ediyorum, bayramınızı tekrar tebrik ediyorum. Allah nice bayramlara hepimizi ulaşmayı ve sabiti kadem olmayı nasip eylesin.”

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.