1. Haberler
  2. Teknoloji
  3. Bilgisayar Whatsapp İndirme, Açma

Bilgisayar Whatsapp İndirme, Açma

Bilgisayar Whatsapp İndirme, Açma
Bilgisayar Whatsapp İndirme, Açma
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Whatsapp milyonlarca kişinin kullandığı mobil uygulamalardan biridir. Günümüzde bilgisayarlarda mobil uygulamalar da mevcuttur. Özellikle Whatsapp bu uygulamalardan biridir.

WhatsApp bilgisayara nasıl indirilir? Bilgisayar kullanıcıları WhatsApp web özelliklerinden faydalanabilmektedir. Whatsapp ağı tercih edilebilir.

WhatsApp Web’i kullanmanın temel gereksinimlerinden biri mobil mağazaya gidip WhatsApp’ı güncellemektir. Bu işlemi yaptıktan sonra telefonumuzda WhatsApp’ı açarak menüye ulaşmalısınız. Güncelleme sonrasında WhatsApp Web seçeneğini seçebilirsiniz. Bu uygulamadan sonra kamera açılacak ve kodu tarayacaktır. Daha sonra tarayıcı üzerinden https://web.whatsapp.com/ adresini girin. Tek yapmanız gereken bu sayfadaki QR kodunu taramak. Bu adımları tamamladıktan sonra bilgisayarınızda kendi WhatsApp hesabınızı görebileceksiniz.

Bilgisayardaki mesaj geçmişimiz, paylaşılan fotoğraflarımız, ses ve görüntümüz hepsi ekranda görünüyor. WhatsApp Web’in çalışması için ilk gereksinim Chrome tarayıcısını kullanmanızdır.

Bilgisayara Whatsapp Nasıl İndirilir?

Uzun saatler bilgisayar başında oturan kişiler de WhatsApp uygulamasını kullanmak istiyor. WhatsApp uygulamasını bilgisayarınıza ayrıca kurmanıza gerek yoktur. WhatsApp, getirdiği özelliklerle kişilerin uygulamayı bilgisayarlarında kullanmalarına destek oluyor. Uygulamayı bilgisayarınızda da WhatsApp web özelliğini kullanarak kullanabilirsiniz.

WhatsApp Web’e giriş yaptıktan sonra WhatsApp Web bölümünü seçmeniz gerekiyor. Telefonda WhatsApp uygulaması açılmalı ve ardından ayarlar kısmından WhatsApp Web sekmesine tıklanmalıdır.

Bilgisayarda Whatsapp Nasıl Kullanılır?

Herkes masaüstünde WhatsApp uygulamasının bilgisayar desteğinden yararlanabilir. WhatsApp’ın web özelliği sayesinde kullanıcılar WhatsApp’ı bilgisayarlarında rahatlıkla kullanabiliyor. Uygulamayı bilgisayarınızda kullanmak için herhangi bir program indirmenize gerek yoktur.

Telefonunuzda yaptığınız her şeyi bilgisayarınızda da yapabilirsiniz. Bilgisayar kullanıcıları, hızlı klavye erişimi nedeniyle WhatsApp uygulamasını tercih edebilir. WhatsApp web işlevselliği bunu mümkün kılar.

Artık Whatsapp’ı bilgisayarınızda açmadan rahatlıkla kullanabilirsiniz. Anlık mesajlaşma için bu bölümü kullanabilirsiniz. Bilgisayarınıza yansıyan bu WhatsApp konuşmaları ikili entegre sistemle korunmaktadır.

WhatsApp artık yalnızca http://web.whatsapp.com üzerinden desteklenmektedir, ek uygulamaya gerek yoktur. Sistem tamamen tarayıcı üzerinden desteklenmektedir. Bu sayede telefondan yönetmeye devam ettiğimiz WhatsApp’ı bilgisayar ekranımıza yansıtabilirsiniz. Uygulamayı kullanabilmek için telefonunuzda Whatsapp’ı kullanmanız gerekmektedir. Bu nedenle Whatsapp ağı aktif olarak çalışacak.

Birbiral.com blog servisi sundu.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir