1. Haberler
  2. Gündem
  3. Avukat Serdar ÖNÜR, Kocaeli Barosu Yönetim Kuruluna Aday Olduğunu Açıkladı

Avukat Serdar ÖNÜR, Kocaeli Barosu Yönetim Kuruluna Aday Olduğunu Açıkladı

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Kocaeli Barosu üyelerinden ve Kocaeli’nin sevilen, tanınan avukatlarından olan Avukat Abdullah Serdar Önür, 37 Olağan Genel Kurul baro seçimlerine Yönetim kuruluna Bağımsız aday olduğunu kamuoyuna açıkladı.
 
 
Kocaeli Barosu’nun bu sene yapılacak olan seçimlerinde aday olanlar, adaylık açıklamaları yapmaya devam ediyorlar. Kocaeli Barosu’nun 16.Ekim.2022 Pazar günü yapılacak olan seçim için şuana kadar 26 kişinin aday olduğu Yönetim Kuruluna, Kocaeli de avukatlık mesleğini icra eden Avukat Abdullah Serdar Önür’den de adaylık açıklaması geldi.
 
 
Tecrübeli bir isim olan Avukat Abdullah Serdar Önür’ün, bağımsız aday olarak bu seçimlere katılması, seçime katılacak olan avukatlar tarafından olumlu karşılandığı, seçimlere demokratik bir hava kattığı görüldü.
 
 
 
Avukat Abdullah Serdar Önür Kimdir?
 
 
1980 Yılında İzmit – Kocaeli'nde doğumlu olup İzmit'in yerlisi olan ailelerdendir. 2005 yılında Doğu Akdeniz Üniversitesi Hukuk Fakültesinden mezun oldu. Eski baro başkanlarından Av. Ersayın Işık’ın yanında yaptığı staj sonrasında, 2006 yılında Kocaeli Barosu'na kayıt olarak babası Avukat Candua Önür ile birlikte serbest olarak avukatlık hayatını aralıksız olarak Can Hukuk ve Arabuluculuk Bürosu adı altında devam etmektedir.
 
 
Kocaeli Barosu'nda Bilişim Komisyonu, Kültür ve Sanat Komisyonu, Spor Komisyonu, Staj Eğitim Komisyonu, genç avukatlar meclisi üyeliği yapmış olup Kocaeli Barosu'nda "internet ve bilişim hukuku" ile Türkiye Barolar Birliği bünyesinde "E-İmza ve UYAP" konusunda staj eğitimi vermiştir.
 
 
Bir süre Türkiye Futbol Federasyonu'na bağlı Kocaeli Bölgesi İl Futbol Hakemliği yapmış olan Avukat Önür, Sosyal ve kültürel yaşamında tiyatro yönetmenliği, eğitmenlik ve oyunculuk yapmaktadır. Birçok dizi ve reklam filmlerinde rol alan Avukat Önür, tiyatro alanında oyun yazarlığı ve eğitmenliği mevcut olup, yönettiği oyunu ödül almıştır. Halen Oyun Sahnesi Tiyatrosu ile İzmit Şehir Tiyatroları kurucusu ve sanat yönetmenidir.
 
 
Yine bu alanda Kocaeli Barosu Tiyatro Grubunun oyun yönetmenliğini ve Kocaeli Barosunun Kurgusal Duruşma Yarışması takımlarının dramaturg eğitimlerini vermiştir. Ulusal dergilerde hukuk danışmanlığı ve köşe yazarlığı dışında, yerel gazetelerde de yazıları yayınlanan Avukat Önür, evli ve 1 çocuk sahibidir.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir