1. Haberler
  2. Ekonomi
  3. AgeSA En Gözde Şirketler Listesi'nde Sektör Lideri

AgeSA En Gözde Şirketler Listesi'nde Sektör Lideri

featured
agesa-en-gozde-sirketler-listesinde-sektor-lideri.jpg
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bireysel emeklilik ve hayat sigortası sektörünün lider kuruluşlarından AgeSA, üniversite öğrencileri ve genç profesyonellerin oylarıyla belirlenen “Türkiye’nin En Gözde 100 Şirketi” listesinde bu yıl 40 sıra birden yükselerek 58’inci sırada yerini aldı. Sigorta sektörü özelinde ise birinci sıraya yerleşerek liderliğini korudu.

 

“Türkiye’nin En Gözde 100 Şirketi” araştırmasında üst üste iki yıldır yer alan AgeSA, işveren algısı alanında Türkiye’de bir ilk olan ve 90.000’den fazla katılımcının oylarıyla belirlenen listede bu yıl 40 sıra birden yükseldi ve sigorta sektöründe lider oldu. Bu yıl gerçekleştirilen araştırmaya 62.541 üniversite öğrencisi ve 28.623 genç profesyonel katıldı. Türkiye’nin en gözde 100 şirketini belirleyen araştırma, şirketlerin öğrenciler ve genç profesyoneller arasında işveren olarak algısını ölçümlemek adına ayrı bir önem taşıyor.

 

Farklı sektörlerden Türkiye’nin önde gelen şirketleri arasında yer alarak, sigorta sektörü özelinde ise birinci sıraya yerleşerek liderliklerini sürdürmenin gurunu yaşadıklarını belirten AgeSA & Aksigorta İnsan Kaynakları ve Sürdürülebilirlik Genel Müdür Yardımcısı Burak Yüzgül, “Hem mevcut hem de potansiyel çalışma arkadaşlarımız için hayatı kolaylaştıran yöntemlerle tasarlanmış keyifli bir çalışma ortamı sunuyoruz. Kültürümüzü hissettirmek, varlık nedenimizi yaşatan değerlerimizi benimsetmek, her bir çalışma arkadaşımızı yakından tanımak  çalışan deneyimi yaklaşımımızda odak noktamız. Her yıl tekrarlanan bağlılık anketi 2022 yılı sonuçlarına göre çalışan bağlılığında yüzde 82 oranına ulaştık. Çalışanlarımızın genel memnuniyet oranını ise yüzde 90. Memnuniyet ve bağlılıkta yüksek orana sahip olmanın yanında üniversite öğrencileri ve genç profesyonellerin oylarıyla Türkiye’nin En Gözde 100 Şirketi listesinde sektör lideri olarak yer almamız bize doğru yolda ilerlediğimizi bir kez daha gösterdi. Çalışanlarımızı güçlü birer marka elçisi olarak konumlandırmak, yeni yeteneklere ulaşma yolunda en büyük yardımcımız. Bu nedenle güçlü bir işveren markası, anlamlı bir amaç ve kusursuz bir liderlik deneyimi sunmaya devam edeceğiz” dedi.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir