E2 Vizesi Yatırım Miktarı Ne Kadar Olmalıdır?

E2 Vizesi Yatırım Miktarı Ne Kadar Olmalıdır
E2 Vizesi Yatırım Miktarı Ne Kadar Olmalıdır
service

E2 vizesi yatırım miktarı ABD’de yapılacak iş modeli, oluşturacağı istihdam olanakları başvuru sahibinin vize onayı alabilmesi için en önemli kriterlerdir.  Yatırımınızın gereken kriterleri karşılaması ve istenilen şartları sağlaması halinde E2 vizesi onayını kolaylıkla alabilmektesiniz. E2 vizesi yatırım miktarı yapacağınız işin niteliklerine ve sunacağınız iş modeli planınıza göre değişiklik gösterebilmektedir. Konsolosluklardan yapacağınız başvurunuz için net rakam belirlenmiş olmasa da yatırım miktarınızın minimum 100.000$ altında bir rakam olmaması önemlidir.

Yatırım miktarınız için en büyük ölçütlerden birisi yatırımınıza konu olan işi kurabilmeniz, istihdam sağlayabilmeniz ve işinizi geliştirebilmeniz için yeterli olması koşuludur. E2 vizesinde yatırım miktarınızın yeterliliğine sizi değerlendiren konsolosluk yetkilisinin takdir hakkına bırakılmıştır.

E2 Yatırımcı Vizesi Ek Maliyetler Nelerdir?

E2 yatırımcı vizesi ek maliyetleri yatırım rakamı dışında kalan tüm masrafları kapsamaktadır. Şirket kurulumu, gerekli izinlerin alınması, E2 vizesine başvuru sürecinde ödenmesi gereken ücretleri kapsamaktadır. Şirket kurulumu aşamasında şirket adının alınması, ABD’de Gelir İdaresi Kurumu (IRS) işletme lisansı başvurusu, kurulacak şirkete bağlı olarak sağlık bölümü, itfaiye bölümüne ödenecek tutarlardır. E2 başvuru sürecinde ödenecek ücretler mali müşavir tarafından hazırlanacak iş planı modeli ve vize dosyasının hazırlanması sürecinde alınması gereken avukat danışmanlık ücretleridir.

E2 vizesi alma sürecinizde ABD’de mali müşavir ve göçmen vizesi alanında uzman avukatlardan profesyonel danışmanlık almanız çok önemlidir.

E2 yatırımcı vizesi ek maliyetleri profesyonel destek almanız ile birlikte 2021 yılı itibari ile ortalama 8.000$’dır. Bu rakam danışmanlık hizmeti almış olduğunuz şirketlerin talep ettikleri rakamlara göre değişkenlik göstermektedir.

Şirket Kurulumu, Şirket Evraklarının ve İş Planının Hazırlanması

ABD’de şirket kurulumu, şirket isminin alınması, şirket evraklarının alınması vb. işlemler için yaklaşık 1.000 $, İş planın yazılması için yaklaşık 1.500 $ ödenmektedir. İki hizmet içinde ABD’deki mali müşavirlerden yardım almanız gerekmektedir.

Vize Başvuru Paketinin Hazırlanması

E2 vize başvuru dosyasının hazırlanması için avukatlardan hizmet almanız gereklidir. Ortalama 5.000-6.000$’dır. Aile fertleriniz için de ayrıca bir bedel talep edilebilmektedir.

E2 vizesi yatırımınız esnasında dilerseniz şirket kurulumu, şirket ismi başvurunuzu, işletme lisansı (IRS), sağlık bölümü başvurularını kendiniz de yapabilirsiniz. Bu başvuruları kendiniz yaptığınız takdirde ortalama maliyetiniz 1500$’dır.

www.amerikarehberi.com olarak bu yazımızda E2 vizesi yatırım miktarı ne kadar olmalıdır? Sorusunu cevaplamaya çalıştık. Detaylar için web sitemizi ziyaret edebilirsiniz. 

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

Haber Gezgini ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin